COWI i Danmark

​Executive vice president
Michael Bindseil
Executive Vice President, Business Development

Søren Adamsen


 

Senior Vice President, Regional Finance
Louise Boyer-Søgaard
Plan og økonomi

Senior Vice President: Lars Green Lauridsen
Senior Market Director: Claus Hvashøj Jørgensen

Økonomi og Management
Vice President: Søren Vikkelsø

Arealer og Rettigheder
Vice President: Henrik Steen Pedersen

Plan og Trafik
Vice President: Michael Knørr Skov

By- og Trafikplanlægning
Senior Market Director, Vice President: Jasper Kyndi

GIS og IT
Vice President: Steen Jappe

vand og miljø

Senior Vice President: Helle Vang Andersen
Senior Market Director: Claus Nickelsen
Senior Market Director: Jesper Skaarup

Miljø og Arbejdsmiljø
Vice President: Louise Rebien Villefrance

Forurenede grunde og Affald
Vice President: Torben Kristiansen

Grundvand og Geovidenskab
Vice President: Kerim Martinez

Vand og Natur, Østdanmark
Vice President: Gitte Godsk Dalgaard

Vand og Natur, Vestdanmark
Vice President: Henrik Nielsen

Vand, Internationalt
Vice President: Anders Thyge

Infrastruktur

Senior Vice President: Peter Hostrup Rasmussen
Senior Project Director: Christian Fürstnow
Senior Project Director: Flemming Billeskov Nissen
Senior Project Director: Niels Henrik Kjær Jensen
Senior Technical Director: Erik Amtoft

Business Development Director International: Thomas Mejer
Business Development Director Scandinavia: Peter Hostrup Rasmussen (Acting)

Jernbaner og Metro
Sikring, sikkerhed og PMC
Vice President: Louise Krabbe Boserup

Jernbaner og Metro
Spor, power supply og kørestrøm

Vice President: Søren Husted

Ledningsrettigheder og landmåling
Vice President: Rasmus Kolding

Veje og lufthavne, Intl.
Vice President and Market Director: Thomas Mejer

Veje, Øst
Vice President: John Horn

Trafikanlæg, Syd
Vice President: Lars Dalager Hansen

Trafikanlæg, Midt
Vice President: Michael Grøne Andersson

Trafikanlæg, Nord
Vice President: Mette Thomsen

​byggeri

Senior Vice President: Frans Dupont
Senior Market Director: Ervin Nordahl Haukrogh

Bygherrerådgivning og Arkitektur, Østdanmark
Vice President: Marie Louise Worsøe
Vice President: Mikkel Mikkelsen

Bygherrerådgivning og Arkitektur, Vestdanmark
Vice President: Lars Becher

Byggeri, Østdanmark
Vice President: Annette Andersen
Vice President: Thomas Solgaard Sørensen
        
Byggeri, Midtjylland
Vice President: David Cuquerella Albert

Byggeri, Nordjylland
Vice President: Morten Haugaard Jacobsen          
        
Byggeri, Sydjylland og Fyn
Vice President: Søren Møller Andersen

Industri og energi

Senior Vice President: Brian Seeberg Larsen
Senior Market Director: Marc Normann
Senior Project Director: Keld Almegaard

Bioenergi og Kraftvarmeproduktion
Vice President: Jens Bjørnmose

Vindenergi og Vedvarende energi
Vice President: Jan Behrendt Ibsø

Fjernvarme
Vice President: Keld Almegaard

Industri
Vice President: Uffe Jensen

mapping og geoteknik

Senior Vice President: Simon Musäus

Mapping projekter
Vice President: Søren Vosgerau Jespersen

Mapping salg
Vice President: Bart Tuyteleers